Zamów kontener na odpady przed sprzątaniem strychów

Niektóre śmieci nie powinny znaleźć się w zwykłym zbiorniku na odpady komunalne. Powody tych regulacji są rozmaite – niekiedy odpady mają za duże wymiary, czasem jest to niezgodne z obowiązującymi w naszym kraju aktami prawnymi. Jak radzić sobie z tymi problematycznymi śmieciami? Możemy zawieźć je do najbliższego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, czyli PSZOKU-u. We wszystkich gminach powinien pracować co najmniej jeden PSZOK, chociaż w dużych miastach niekiedy mamy możliwość wybierać spośród wielu punktów. To jednak rozwiązanie wygodne jest tylko dla osób, które mają odpowiednią ilość wolnego czasu i swój samochód odpowiednią ilością niezagospodarowanego czasu oraz własnym samochodem. Pozostali najlepiej uczynią, stawiając na wynajem kontenera na odpady.

Sprzątanie strychów oraz remonty – kiedy wypożyczyć kontener na odpady?

W toku różnorodnego rodzaju robót generowane są niestandardowe odpady. Z reguły są to przebudowa obiektów budowlanych oraz – chodzi najczęściej o duże wolumeny gruzu, a także opakowań po artykułach budowlanych. Wynajęcie kontenera okaże się również dobrym rozwiązaniem, jeżeli planujemy opróżnianie strychu – wówczas zbierzemy do niego wszystkie zalegające od dłuższego czasu stare meble, niedziałające urządzenia i sprzęty. Opróżnianie strychów czy prace remontowe staną się jeszcze łatwiejsze, jeśli z okna mieszkania do kontenera podłączymy specjalny zsyp, który umożliwi bezpieczne przeniesienie odpady bez konieczności męczącego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Gdzie zamówić wywóz odpadów i sprzątanie strychów bądź piwnic?

Wywóz różnorodnych śmieci, ale też sprzątanie strychów, to usługi oferowane między innymi przez firmę DPR. W ich ramach zapewnia się klientowi kontener o wybranej objętości, który ten przez czas określony w umowie może napełnić odpadami budowlanymi lub starymi sprzętami. Kontener jest później odbierany z miejsca prac, a jego zawartość transportowana jest do punktu, w którym zostanie legalnie przetworzona zgodnie z obowiązującym prawem.