Reprezentacja pracowników w sprawach z zakresu prawa pracy

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. posiada wieloletnie doświadczenie w sferze prawa pracy, zarówno od strony pracownika, jak i pracodawcy. Nasza działalność skupia się nie tylko na toczeniu spraw sądowych, ale również na doradztwie w obszarze bieżącego stosowania prawa pracy.

Prawo pracy – obszar działania kancelarii prawnej

Reprezentując Pracodawców, najczęściej udzielamy pomocy przy opracowaniu wszelkiego typu dokumentacji na etapie powstania stosunku pracy, jego trwania oraz rozwiązania. Świadczona przez nas pomoc prawna ma nie tylko przeprowadzić naszych Klientów przez te etapy, ale również ustrzec ich przed potyczkami sądowymi z zatrudnionymi. Jesteśmy świadomi, iż wraz z rozwojem firmy, postępowanie zgodnie z prawem pracy staje się większym wyzwaniem. W związku z tym naszym priorytetem jest praca w sposób niewidoczny dla Klienta, który dzięki temu może skupić się na kierowaniu biznesem, a nie na zawiłościach prawnych.

Prawo pracy – prawnik jako pełnomocnik Pracownika

Niezwykle często występujemy w roli pełnomocnika Pracownika. W tym zakresie o wiele częściej nasza pomoc skupia się na prowadzeniu spraw sądowych związanych z nawiązaniem stosunku pracy, bezzasadnym zwolnieniem lub chociażby nadgodzin. Bezsprzecznie obliguje nas to do zupełnie innego zaangażowania, gdyż tego rodzaju sprawy związane są z ogromnymi trudnościami na tle postępowania dowodowego. Tym samym przekonanie sędziego do racji Klienta staje się dużym wyzwaniem.