Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Dowiedz się, gdzie kupić panele drewniane

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Niskie ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – można je zamontować w dosłownie parę godzin, a każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Przeczytaj artykuł, w którym objaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – dopuszczalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Warto pamiętać także o oddzieleniu paneli od podłogi – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli prosto ze sklepu – trzeba poczekać czterdzieści osiem godzin – dzięki temu ulotni się z nich zbędna woda. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak układać panele podłogowe?

Teraz najważniejsza wskazówka – specjaliści polecają robić to startując z kąta pomieszczenia. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, dokładnie sprawdź je i znajdź ewentualne wady fabryczne, bowiem potem sprzedawca ma prawo nie przyjąć reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłoża, która musi przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie względem okna, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Zepniesz je za pomocą specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Panele podłogowe muszą pracować

Podobnie jak wszystkie wyroby z drewna, panele podłogowe reagują na skoki temperatury w domu. Pamiętaj więc o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze minimum jednego centymetra – będą mniej zauważalne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Kontakt:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]