Salon podłóg drewnianych

Znajdź podłogi drewniane

Podłogi drewniane sprawdzają się przez setki lat. Wykańczając każde wnętrze trzeba podjąć decyzję jaką podłogę wybrać do naszego pomieszczenia. Nie jest to prosta decyzja, z uwagi na to, że obecnie w sklepach mamy dostępną bardzo szeroką gamę rozwiązań. Wzór oraz kompozycja zastosowanych na podłodze materiałów wpływa na estetyczny odbiór wnętrza. Podłogi drewniane są wciąż niezastąpione w tej kwestii.

Co decyduje o tak dużej popularności podłóg drewnianych?

Poza olbrzymimi walorami estetycznymi klienci wybierają podłogi drewniane głównie ze względu na dużą trwałość, łatwość utrzymania w czystości, a także wysoki komfort użytkowania. Dodatkowo drewniane podłogi posiadają dobrą izolację akustyczną. Podłogę drewnianą można co pewien czas odnawiać poddając cyklinowaniu.

Rodzaje podłóg drewnianych

Oprócz podłóg drewnianych z drewna litego, tj. parkiet, mozaika, można wybrać np. panele drewniane. Lite drewno jest trwałe, a także dekoracyjne. Nie uczula. Wybierając drewno na drewnianą podłogę, należy trzeba go dostosować do warunków panujących w pomieszczeniu, w którym będzie układane. Specjalne gatunki mogą być stosowane także w łazience. Trzeba jednak wybrać gęste i oleiste gatunki: tek, wenge, merbau, lapacho, modrzew. Drewno tekowe zawiera olejek, który stanowi naturalną impregnację.

Kontakt:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]