Bagażniki bazowe na boksy dachowe

Chcesz kupić bagażniki dachowe? Wejdź na ebagaznik.pl.

Wyjazd samochodem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszystkie potrzebne w trakcie wypoczynku sprzęty. Zwykle nie spakujemy całości w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku wieloosobowej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na spore wymiary niektórych bagaży. Tu warto wymienić w szczególności rowery czy narty, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego samochodu jest niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe dostosowane do transportu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – pewny montaż boxu dachowego

Ładowność auta znacznie zwiększa użycie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym przedmiotom osłonę przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi, ale też nie wpływa znacząco na spadek osiągów pojazdu, bowiem ma opływową budowę. Do jego montażu niezbędne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeżeli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je kupić później. Miejmy jednakże na uwadze, by dobór modelu właściwego do budowy naszego auta oraz sam montaż zlecić specjalistom. Przy samodzielnym ich założeniu zamocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe bezpieczne dla rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy także nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy autem narty, kajaki czy rowery. Uchwyty tego typu są z reguły dedykowane do przewozu danego rodzaju sprzętu – gwarantują tym samym wysoki poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno w tylnej części auta – na haku holowniczym lub pokrywie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane ze względu na to, że rowerom nie grozi wtedy kolizja z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

Kontakt:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]