Buty do jazdy konnej – sztyblety czy oficerki?

Sprawdź, gdzie zamówić buty jeździeckie.

Jazda konna w ostatnich latach zyskuje na popularności. Naturalnie nie jest to dziwne – szczególnie, jeśli zauważa się liczne zalety tej dyscypliny sportu. Najważniejsze z nich to: rozwój wszystkich mięśni, trening odpowiedniej postawy, a także poprawienie kondycji. Ponadto ma dobroczynny wpływ na samopoczucie: sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji, podnosi poczucie odpowiedzialności oraz niweluje stres. Aby jednak maksymalnie korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, powinniśmy należycie wybrać odzież i buty jeździeckie. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – ochrona części albo całej nogi

Rozróżnia się 2 główne rodzaje butów jeździeckich: sztyblety i oficerki. Pierwsze sięgają tylko za kostkę – są zatem wyraźnie krótsze. Oficerki to natomiast obuwie bardzo wysokie, sięgające ponad kolano. Dzięki temu zapewniają osłonę całej nodze, zmniejszając niebezpieczeństwo powstawania zadrapań czy siniaków. Sztyblety kosztują taniej od oficerek, niemniej jednak nabywając je należy nie zapominać o tym, aby wyposażyć się również w ochraniacze nóg – czapsy ewentualnie sztylpy.

Z czego są wytwarzane buty do jazdy konnej?

Nabywając buty do jazdy konnej, musimy zwrócić uwagę na tworzywo, z którego są one wykonane. Na rynku odnajdziemy obuwie uszyte ze skóry oraz jej przeróżnych zamienników. Skóra jest bez wątpienia droższa, ale opłaca się na nią zdecydować z uwagi na zwiększoną wytrzymałość oraz umiejętność dostosowania się buta do konturu stopy jeźdźca. Polecane są szczególnie buty cielęcej skóry, która jest miękka i prawie natychmiast przyjmuje pożądany kształt. Skóra bydlęca wypada trochę gorzej, niemniej jednak jej walorem jest niska cena.

Kontakt:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]