Ciepło w chłodne miesiące zapewni biokominek przenośny

Gdy nadchodzą zimne miesiące czasem marzymy o tym, żeby ogrzać się wieczorem przy kominku. Wydawać by się mogło, iż żyjąc w mieście jest to niemożliwe, gdyż w mieszkaniu nie da się ich zainstalować, ale i na to znaleziono sposób. Wystarczy kupić biokominek wolnostojący.

Gdzie sprawdzą się biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to świetne rozwiązanie dla mieszkań, eleganckich hoteli czy loftów. Nie potrzebują podłączenia do komina, bo stosowane w nich biopaliwo nie produkuje dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Ciekłe biopaliwo spala się bez generowania popiołu, z tej przyczyny ich czyszczenie jest proste, a sadza nie osiada na nawierzchni mebli. Ale to co kluczowe, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można postawić w dowolnym miejscu mieszkania, ważne tylko, aby zagwarantować mu odpowiednią cyrkulację powietrza, bo spalane biopaliwo uwalnia pewne ilości CO2. Nie jest on także montowany na stałe, dlatego kiedy skończy się okres zimowy albo jeśli zapragniemy całkiem zmienić wystrój pokoju, można go po prostu odnieść do schowka do czasu aż ponownie nie będzie nam potrzebny. Budowa biokominków, zwłaszcza tych wyprodukowanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo trwała. Są one również niezmiernie stabilne. Czy biokominek może zupełnie zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, ponieważ nie generuje tak dużej dawki ciepła, jak standardowy kominek, jednak jego zalety estetyczne sprawiają, iż jest bardzo pożądanym elementem wyposażenia wnętrza.

Biokominek wolnostojący dobierzesz do każdego stylu wnętrza

Zróżnicowanie biokominków wolnostojących jest imponujące. Można je dopasować do praktycznie każdego stylu pomieszczenia. Do mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dobierzemy jeden z wielu biokominków typowo bryłowych, utrzymanych w szwedzkiej stylistyce i w neutralnych kolorach: białym lub szarym. Do wykończenia w stylu klasycznym albo art deco można wybrać biokominek portalowy, umieszczany przy ścianie, który imituje swoim wyglądem staromodny kominek. Ci, którzy umeblowali mieszkanie w stylu vintage, czyli w stylu lat 60-tych, również znajdą coś dla siebie – na rynku są biokominki o obłym kształcie, które będą wspaniale wyglądać się przy fantazyjnych, krętych meblach z tamtego okresu. W rzeczywistości wzorów biokominków wolnostojących jest znacznie więcej – są modele w formie kolumn, niewielkie biokominki na stół oraz spore biokominki do zastosowań zewnętrznych, które są zaopatrzone w kółka ułatwiające ich przesuwanie. Autorem designu wielu modeli są znani i szanowani projektanci.