Co warto wiedzieć o kosmetykach ekologicznych

kosmetyki ekologiczne, kremy naturalne

W ostatnich latach nastąpiła moda na produkty ekologiczne i naturalne. Pragniemy, by nasze kosmetyki nie tylko pięknie pachniały i były skuteczne, ale również aby zawierały łagodne dla ustroju składniki.

Atuty kosmetyków naturalnych

Produkty, które powstały z ekologicznie czystych roślin, zdobywają coraz większą popularność. rezygnujemy składników syntetycznych i chemicznych, szukając równowagi dla naszych wyczerpanych zanieczyszczeniami środowiska włosów i skóry. Kosmetyki ekologiczne rzadko uczulają, nie mają sztucznego, duszącego zapachu oraz doskonale się wchłaniają. Pakowane są zazwyczaj w opakowania przyjazne środowisku, a więc przyczyniają się do ochrony Ziemi.

Kosmetyki ekologiczne – składniki

W wytwarzania kosmetyków ekologicznych wykorzystuje się naturalne olejki (np. arganowy, macadamia czy migdałowy, ale też mniej spotykane oleje z mandaryki czy rokitnika), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. lawenda, hibiskus). W przeciwieństwie do kosmetyków produkowanych fabrycznie, szczególną uwagę przykłada się do pochodzenia komponentów oraz idealnego balansu między koniecznymi elementami pozwalającymi na zachowanie świeżości a wykorzystaniem jak największej ilości składników bliskich naturze.

Jakie kosmetyki naturalne łatwo nabyć w Polsce?

Największym wyborem szczycą się doskonale wyposażone sklepy online. Zakupimy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy – balsamy nawilżające, kremy naturalne, oczyszczające peelingi, łagodne olejki do kąpieli. Nie może też zabraknąć artykułów wzmacniających włosy, takich jak szampony, naturalne maski do włosów, kosmetyki ukierunkowane na pielęgnację loków oraz odżywki.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]