Czy warto kupić urządzenie do oczyszczania powietrza?

Nawet mieszkańcom niedużych polskich miejscowości doskwiera problem marnej jakości powietrza. Powietrze w w kraju nad Wisłą jest jednym z najmocniej zanieczyszczonych ze wszystkich państw Unii Europejskiej. Trwający przez wiele lat brak przepisów dotyczących domowych instalacji grzewczych, a także kar za utylizację w kominkach niebezpiecznych surowców, jak m.in. produkty z gumy czy plastiku, doprowadziły do dużego zapylenia powietrza. Działa to niekorzystnie na samopoczucie wszystkich Polaków. Czy można w takim razie zadbać o oczyszczanie powietrza we własnym zakresie?

Plusy stosowania sprzętu do oczyszczania powietrza

Sprawa oczyszczania powietrza to zagadnienie, które wszystkie państwa rozwinięte powinny szybko rozwiązać, jeśli troszczą się o dobry stan zdrowia swoich obywateli. Będzie to niewątpliwie długotrwały oraz trudny proces. Jednak miast czekać, aż poprawi się jakość powietrza, można już w tej chwili samodzielnie zadbać o jego oczyszczenie. Dzięki pokojowym oczyszczaczom powietrza w kilkanaście minut można całkowicie pozbyć się drobinek pyłu zawieszonych w powietrzu (PM10 oraz PM2,5), jak również większości bakterii i wirusów, powodujących częstokroć wiele schorzeń. Walory stosowania urządzenia do oczyszczania powietrza cenią sobie zwłaszcza osoby cierpiące z powodu uczuleń czy astmy, ale i ludzie zdrowi ekspresowo odczują dobroczynne działanie czystego powietrza.

Oczyszczanie powietrza – wybierz sprzęt z istotnymi atestami

Osoby przebywające w sąsiedztwie autostrad i obywatele mocno zindustrializowanych miejscowości powinni posiadać oczyszczacze, które skutecznie dadzą sobie radę z dużą zawartością pyłu w powietrzu. Chodzi tutaj zwłaszcza o wychwycenie cząsteczek pyłów zawieszonych, znanych jako PM2.5 i PM10. W trakcie oczyszczania powietrza sprzęt powinien również wyłapać nie tylko zalążki grzybów, mikroorganizmy oraz zarazki, ale również groźny dla zdrowia formaldehyd, który jest obecny w naszym otoczeniu w większej lub mniejszej kondensacji. Zamawiając aparat do oczyszczania powietrza, powinno się upewnić się czy posiada ono stosowne certyfikaty.