Czym charakteryzuje się antena DVB T?

Jeśli szukasz anteny naziemnej, odwiedź tę stronę

W przeważającej większości domów zobaczyć można telewizor. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie był bezużytecznym przedmiotem, trzeba zainwestować także w wysokiej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w różnych sytuacjach.

Antena telewizyjna – co oferują producenci?

Wybór anten telewizyjnych jest dzisiaj wyjątkowo szeroki. W sprzedaży znaleźć można anteny DIGIT i ASR – DVB-T, siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T , a także anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się obecnie w sprzedaży anteny DVB-T odznaczają się przede wszystkim prostotą montażu. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy miał w dłoni narzędzia potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które teraz oferują nam producenci, odznaczają się również niezwykłą odpornością na działanie zmiennych uwarunkowań atmosferycznych. To właśnie dlatego pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na doskonałym poziomie przez niezwykle długi czas.

Antena telewizyjna – co powinno się brać pod uwagę przy jej zakupie?

Wielki wybór anten naziemnych sprawił, że powinno bardzo przemyśleć wybór anteny, którą zamierzamy zamontować. Powinno się wiedzieć, że uwagę trzeba zwrócić na wiele czynników, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników można błyskawicznie znaleźć w Internecie. Liczy się również moc pracy nadajnika oraz jego kierunkowość. Uwzględnić należy w każdym przypadku ułożenie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Ogromne znaczenie ma także to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]