Dlaczego warto korzystać z jednorazowej maseczki ochronnej?

maseczka jednorazowa, maska jednorazowa

Z początkiem 2020 r. na nasz kraj padł strach wywołany szybko rozpowszechniającą się nową chorobą COVID-19, która roznosi się drogą kropelkową. W przeciągu miesiąca wzrósł więc popyt na rozmaite środki ochrony osobistej, w tym na maseczki jednorazowe.

Dlaczego jest nam potrzebna maseczka jednorazowa?

Obok płynu dezynfekcyjnego, jednorazowe maski są obecnie najbardziej poszukiwanym środkiem ochrony indywidualnej, przydatnym nie tylko lekarzom, ale również zwyczajnemu Polakowi. Są nie do zastąpienia w trakcie drogi do pracy oraz zakupów, czyli zawsze tam, gdzie przebywa się w większym gronie osób nam nieznanych. Dlaczego trzeba je nosić? Maska jednorazowa zakrywa nos oraz usta, a więc redukuje niebezpieczeństwo przeniknięcia patogenów do śluzówki. Funkcjonuje opinia, iż muszą zakładać ją głównie osoby chore, jednakże dla zdrowych też są one posiłkową barierą ochraniającą przed ewentualnym kontaktem z drobnoustrojami oraz wirusami, które może rozsiewać osoba zarażona, nie okazująca jeszcze symptomów infekcji.

Jak wyposażyć się w jednorazową maseczkę filtrującą?

Prostą maseczkę jednorazową można uszyć samemu, jednak najlepiej kupić taką, wykonaną z tkanin filtrujących używanych w branży medycznej. Maseczki ochronne szyte w zakładach charakteryzują się też lepszą jakością oraz trwałością. Ważną częścią takich maseczek są warstwy stanowiące filtr celulozowy. Mają one również wysoką gramaturę. Nawet jeżeli na krótkie wyjścia do sklepu zdecydujemy się ubrać maskę jednorazową i tak użyjmy takiej, która jest komfortowa i nie wywołuje otarć skóry twarzy. Po wykorzystaniu maski stosujmy się do instrukcji obsługi, żeby właściwie ją zutylizować.

Kontakt:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]