Jaką drukarkę 3D kupić? Przedstawiamy modele najlepszych marek

drukarki 3D, 3D drukarka

W asortymencie CadXpert znajdują się wyłącznie urządzenia od uznanych producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, a także MakerBot i FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszej sprzedaży, pracują między innymi w technologiach: FDM, SLA oraz PolyJet.

Drukarki 3D Stratasys – obniżą koszty produkcji

Stratasys jest światowym liderem branży urządzeń do druku 3D. Od przeszło trzydziestu lat – a dokładnie od 1988 roku – dostarcza klientom nowoczesne technologie oraz urządzenia. Oszacowano, iż wykorzystując drukarki 3D i pozostałe produkty Stratasys można aż o 90% zredukować koszty produkcji i czas poświęcony na proces produkcyjny. Nadrzędne idee pracy ekspertów firmy Stratasys to gwarantowanie najlepszych możliwych usług i produktów, jak również wsparcie merytoryczne oraz techniczna. Hit sprzedażowy z asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, polecane dla biznesu oraz przemysłu. Nowinką w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z przemysłową precyzją.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Formlabs to kolejny lider produkcji drukarek 3D. Czym wyróżnia się ta firma na rynku maszyn do druku 3D? Formlabs dostarcza niezmiernie zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne metody przyrostowego druku, jak m.in. SLS i SLA. Nową propozycję w asortymencie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – niewielkie urządzenie, działające w autorskiej, pionierskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która jest typem technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszystkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – charakteryzuje się ergonomiczną konstrukcją oraz prostą obsługą. Czym prekursorska technologia LFS odróżnia się od SLA? Wyraźnie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz szybkością druku, a także dokładniejszym odzwierciedleniem najmniejszych detali. W LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, w związku z tym można błyskawicznie wydrukować tożsame makiety, do czego dąży się zwłaszcza w masowej, powtarzalnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot dla przemysłu, edukacji, biznesu

MakerBot dostarcza wysokiej klasy profesjonalne drukarki 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta mają szerokie zastosowanie w przeróżnych branżach edukacji, biznesu, przemysłu i wielu innych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która obsługuje materiały dostępne dla kolekcji MakerBot Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 i ABS. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100°C. Uzyskany druk jest dokładny i trwały, a podczas procesu drukowania nie tworzą się odkształcenia ani przesunięcia warstw.

Kontakt:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]