Kawa w kapsułkach – taniej niż w kawiarni

Chcesz kupić kapsułki do kawy? Skieruj się tu.

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka ciepłej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się także z przyjaciółmi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w kraju. Napój ten jest znany od kilkuset lat, ale w dalszym ciągu pijemy go z reguły w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest szybko oraz wygodnie.

Kapsułki z kawą porównywalnie dobra jak w kafejce

Gdy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków czy też fantazyjnie sporządzoną idziemy zazwyczaj do kawiarni, ponieważ niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie różnych napojów kawowych. Nie potrafimy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak zamienić espresso w idealne latte, macchiato czy cappuccino. Dlatego popularna od dziesięcioleci, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki kawy do ekspresu, którą można przyrządzić w kilka minut w małych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki kawy do ekspresu? Głównie dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się doskonale odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie właściwej ilości wody, podsunięcie filiżanki albo kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wypełni całą robotę za nas.

Kapsułki do ekspresu – aromatyczna kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są drogie – niewielkie modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Same kapsułki do kawy to również nie jest znaczny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. cappuccino można zaparzyć w domu za niecałe 1,20 zł. Cena waha się naturalnie zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z tożsamym napojem podawanym w kafeterii, jest to zwykle ok 15%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest z pewnością ich olbrzymią zaletą. Amatorzy kawy jednakże zastanawiają się nierzadko czy posiadając ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do zakupu kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To bezpodstawne obawy. Obecnie do wszystkich wziętych systemów, takich jak Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można kupić pasujące kapsułki.

Kontakt:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]