Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

listwa podłogowa, listwy drewniane

Wydają się niewiele znaczącym elementem, jednak ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają estetyczne przeciągnięcie przewodów oraz chronią najniższe partie ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne zwłaszcza w pomieszczeniach, w których chodzimy w obuwiu. To na pewno dostateczny argument, by nie bagatelizować ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC albo MDF

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i bardzo dobrze współgra z eleganckimi meblami czy dodatkami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem rozsądnym wyborem będą zaś listwy podłogowe wykonane z MDF bądź PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu warto zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i one mogą być wykonane zarówno z różnych surowców, jak i z litego drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach bieli, beżu lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, jeśli nabędziemy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolną farbą.

Kontakt:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]