Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

Kliknij tu, aby kupić kontenery na odpady

Na rynku można nabyć w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze sprawdzają się jako kontener na gruz lub złom, a także przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednakże sporo typów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one inną konstrukcją i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie materiały można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być przystosowane do specyfiki gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe, rozebrane elementy drzwi i okien, jak również gruz, złom – przeważnie używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno bądź produkujących granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do przechowywania odpadów w płynnych lub półpłynnych najbardziej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci sporych gabarytów

Do składowania ładunków o sporych gabarytach niebędących odpadami czy też wymagających selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (prawie identycznie jak przy firance) możliwy jest ekspresowy rozładunek kontenera. Tego typu kontenery produkowane są głównie dla magazynów i firm transportowych.

Kontakt:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]