Kontroluj światło, czyli o roletach dzień i noc

Jednym z najpopularniejszych rodzajów rolet jest wariant dzień i noc. Roleta dzień noc jest idealna do wnętrza dla osób, które chcą kontrolować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Jest to też doskonały pomysł na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do pokoju dziecka, gabinetu lub sypialni, ale bez efektu stuprocentowego zaciemnienia. Najpopularniejszym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Rolety dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym lub na wymiar.

Rolety dzień noc w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasków w różnych barwach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy o tej samej barwie, a różnych odcieniach, to kolejna propozycja na aranżację i ożywienie Twojego wnętrza.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Odpowiednio dobrany kolor ożywi lub stonuje atmosferę pokoju. Umiarkowany poziom zaciemnienia zagwarantuje mini roleta dzień noc, więc dobrym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym i innych pomieszczeniach, gdzie nie chcemy zbyt wielu promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień i noc – zastosowanie

Poza wymienionymi już wcześniej pomieszczeniami, w których zbyt duże natężenie promieni słonecznych może zakłócić odpoczynek lub spanie, istnieje jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pokoju, gdzie duża powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, która umożliwi Ci regulowanie poziomu światła lub zaciemnienia, chociażby w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc wkomponują się także w każde współczesne wnętrze, do których nie nadadzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią także rolę dekoratywną. Szerokie spektrum kolorystyczne i nowoczesne wzornictwo sprawiają, że pomieszczenie może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Podsumowując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeśli chcesz osiągnąć efekt częściowego zaciemnienia.