Łańcuchy sniegowe na opony – co warto o nich wiedzieć?

Zobacz, gdzie kupić łańcuch na opony, wejdź na https://ebagaznik.pl/pl/c/Lancuchy-sniegowe/14.

Łańcuchy samochodowe w znacznym stopniu poprawiają przyczepność samochodu w ekstremalnych warunkach – na oblodzonych i ośnieżonych drogach, głównie na stromych podjazdach. W niektórych państwach muszą one obligatoryjnie znajdywać się w bagażniku wszystkich samochodów przez cały rok (tak jest przykładowo w Turcji, Norwegii i Bułgarii), w innych zaś są one niezbędną częścią wyposażenia auta tylko w zimą (takie prawo obowiązuje na przykład w Hiszpanii, Polsce, Niemczech i we Włoszech). Jak jednak typy łańcuchów samochodowych można nabyć?

Modele łańcuchów na koła

Łańcuchy samochodowe dzielimy przede wszystkim mając na względzie ich przeznaczenie. Odróżniamy typy skonstruowane z myślą o stosowaniu w autach osobowych, dostawczych, ciężarowych i terenowych, a także w autobusach. Poszczególne łańcuchy różnią się też grubością i przekrojem ogniwa (przeważnie jest to kształt rombowy ukośny), motywem zaplotu oraz mocowaniem, które musi być dopasowane do rodzaju felgi. Różne są też tworzywa, z których wytwarza się łańcuchy na koła. Obecnie producenci stosują głównie stal tytanową bądź manganową.

Prowadzenie pojazdu z łańcuchami samochodowymi

Zakładanie łańcuchów na koła wymaga pewnej zręczności i początkowo może być przyczyną sporego stresu. Aby go uniknąć, należy potrenować tę czynność na placu manewrowym lub w garażu. Sama prowadzenie samochodu z łańcuchami wymaga trochę odmiennej techniki. Należy wystrzegać się buksowania kół, poruszania się po odśnieżonych drogach i przekraczania prędkości 50 kilometrów na godzinę. Stosując łańcuchy na koła, należy też obowiązkowo nadzorować ich napięcie oraz ułożenie – w ten sposób unikniemy ich przedwczesnego zużycia i tym samym przedłużymy okres ich użytkowania.

Kontakt:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]