Maseczki na twarz – niezbędne środki ochrony indywidualnej

W tym miejscu kupisz maseczkę ochronną

Jeszcze niedawno maska ochronna kojarzyła się tylko ze służbą medyczną bądź japońskimi turystami odwiedzającymi nasz kraj. Ostatnio z uwagi na pojawiające się regularnie ciężkie choroby zakaźne przenoszone drogą kropelkową, maseczki jednorazowe oraz te, których można używać kilka razy, są coraz częściej noszone przez Polaków.

Do czego służą maseczki ochronne na twarz?

Maseczki na twarz zasłaniają nos oraz usta, dzięki czemu ryzyko dostania się wirusów i bakterii do systemu przez śluzówkę zmniejsza się. Niektóre maski wyposażone są w przezroczystą przesłonę z tworzywa sztucznego, która całkowicie ochrania twarz, a przede wszystkim oczy, przez które również może dojść do zarażenia. Maseczki ochronne powinny być noszone przez lekarzy, pracowników ambulatoriów i strażaków, którzy są na co dzień narażeni na bezpośrednią, ciągłą styczność z osobami roznoszącymi chorobę. Zdrowym ludziom takie maski posłużą do osłony przed niebezpiecznymi wirusami w trakcie korzystania z komunikacji miejskiej czy codziennych zakupów. Stało się to poniekąd koniecznością w czasie zagrożenia zachorowaniem na nader niebezpiecznego koronawirusa COVID-19.

Jak wybrać maseczki ochronne na twarz do powszedniego wykorzystania?

Maska na twarz musi mieć kontakt ze skórą włącznie nie podrażniającą warstwą tkaniny, np. bawełny. Maseczki ochronne powinny być wygodne oraz gwarantować bezproblemowe oddychanie. Dobrze jest kupować maski na twarz, które uszyto z wykorzystywanych w medycynie, certyfikowanych materiałów filtracyjnych i które są ozonowane przed zapakowaniem. Niektórymi maseczkami można posługiwać się wielokrotnie, rzecz jasna pod wymogiem zachowania wytycznych znajdujących się w instrukcji do nich dołączonej.

Kontakt:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]