Maski do włosów – nawilżają i chronią przed promieniami UV

Dowiedz się, gdzie zamówić maski nawilżające do włosów

Włosy narażone są na szereg szkodliwych czynników. Na ich kondycję źle wpływają m.in. częste zjawiska atmosferyczne – silny wiatr, słońce czy też ekstremalne temperatury. Jednakowo niebezpieczne jest spanie z mokrą głową, użycie niewłaściwych kosmetyków, farbowanie czy też stylizacja za pomocą prostownicy lub suszarki. To powoduje, że włosy wymagają permanentnej pielęgnacji. Jeśli zniszczenia nie są znaczne, możemy do tego zastosować odżywkę. W wielu przypadkach jednak ten kosmetyk okazuje się nieskuteczny.

Odżywki a maski do włosów

Maski nawilżające do włosów regenerują bardziej intensywnie aniżeli zwykłe odżywki. Zdecydowanie lepiej także chronią włosy. Fryzjerzy często porównują je do „jedzenia” dla włosów – z nich czerpane są substancje odżywcze, które pozwalają na odbudowę nawet najbardziej wyniszczonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek metodą aplikacji – wymagają one dłuższego trzymania na włosach. By dotarły w głąb komórek włosów oraz skóry, należy je wypłukać dopiero po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich intensywne działanie, najlepiej korzystać z nich nie częściej niż raz na tydzień.

Maski nawilżające do włosów – co zawierają?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów zawierają więcej składników wpływających na poprawę kondycji włosów. W zależności od przeznaczenia danego preparatu, poszczególne komponenty mogą być zestawione tak, żeby zabezpieczać włosy przed szkodliwymi czynnikami (np. promieniami UV) lub by je odbudować. W tym celu stosuje się takie substancje jak keratyna, silikony, jak również wszelkiego rodzaju olejki. Naturalne maski do włosów zawierają dodatkowo ekstrakty roślinne (m.in. z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]