Maszyna do drenażu limfatycznego – aparat symulujący pracę masażysty

aparat do masażu limfatycznego, carepump

Drenaż limfatyczny to technika masażu, której zadaniem jest usprawnienie krążenia limfy w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii prawie 100 lat temu – to rozmaite chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy pompujące oraz okrężne, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do punktu masażu, jak również kondycji zdrowotnej pacjenta.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci często wykorzystują urządzenia do presoterapii, które odtwarzają masaż ręczny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy dzielące się na komory, które nakłada się na obrzękłe kończyny górne i dolne. Poprzez napełnienie powietrzem poszczególnych komór urządzenie uciska kończynę, pobudzając w ten sposób cyrkulację limfy. Jest wiele powodów do zastosowania zabiegu presoterapii. To m.in. obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii lub tarczycy) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Stosuje się go też w zabiegach natury estetycznej – jako wsparcie w zwalczaniu “skórki pomarańczowej” i wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia stała się także szczególnie popularna w świecie sportu, przede wszystkim jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

Kompaktowe aparaty do masażu uciskowego w domu

Szerokie możliwości zastosowania aparatów do drenażu limfatycznego przysłużyło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. Dziś osoby często korzystające z tej metody masażu mogą wykonać zabieg w domu, za sprawą innowacyjnych aparatów Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu limfatycznego tego producenta wyróżniają parametry porównywalne do sprzętu stosowanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w mankietach – więcej przegródek to efektywniejszy masaż. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie oraz kompaktowe, dlatego bez przeszkód można wziąć je w podróż, np. na zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być obowiązkowo uzgodnione z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym na własną rękę, gdyż istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to między innymi stany zapalne bądź niewydolność serca, które trzeba uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]