Mesz dla koni – możesz go kupić lub zrobić samemu

Jeśli chcesz kupić mesz, koniecznie wejdź na horse-trade.pl.

Mesz to wysokoodżywcza karma, która może być dawana wszystkim koniom bez względu na ich codzienny poziom aktywności oraz tryb życia. Co kluczowe, mesz jest łatwo przyswajalny i dostarcza organizmowi konia składniki odżywcze, których zadaniem jest między innymi ochrona układu trawiennego oraz uregulowanie procesu trawienia.

Czy mesz dla konia można wykonać na własną rękę?

Przyrządzanie meszu samemu jest procesem raczej czasochłonnym, ale nie jest to nazbyt skomplikowane, a produkty do tego konieczne są w większości znanych sklepów. Sercem każdego meszu są otręby pszenne, siemię lniane i owies. Nieraz w recepturach na mesz wymienia się sól, ale sugerujemy dostarczyć ja zwierzęciu w jako lizawkę, która da mu więcej satysfakcji. Prócz powyższych składników do meszu można dorzucić liczne smakołyki uwielbiane przez konie, jak cząstki jabłek, pietruszka, szałwia, mięta bądź lucerna. Online można odszukać mnóstwo przeróżnych receptur na mesz dla konia, od niesłychanie prostych do takich z ogromną listą składników. Warto sprawdzić kilka z nich, aby przekonać się, który przypadnie do smaku naszemu koniu.

Z jaką częstotliwością podawać koniom mesz?

Warto wspomnieć, iż poleca się dawać mesz zdrowym zwierzętom średnio 2 razy na tydzień, a koniom chorym na wrzody, kolki lub inne problemy trawienne, weterynarze polecają tę strawę częściej, nawet codziennie. Niezwykle ważne jest, by mesz dawać koniom ciepły. Dlaczego? Bazowy ingredient meszu, a mianowicie siemię lniane, po ugotowaniu formuje kisiel, który potem powleka układ pokarmowy zwierzęca, co skutkuje zwalcza stany zapalne i podrażnienia. Z uwagi na to, iż samodzielne przygotowanie meszu trwa zazwyczaj 2-3 godziny, w sklepach można zamówić gotowe mieszanki, które po dodaniu gorącej wody można już po paru chwilach dać do spożycia koniowi.

Kontakt:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]