Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

okiennice wewnętrzne shutters, shuttersy na oknach

Urządzając pokój, sporadycznie poświęca się dużo uwagi oknom. W większości wypadków wybiera się szablonowe rozwiązanie, to znaczy zasłony i firanki, które czasem łączone są z roletami. Jednakże jest jeszcze jedno mniej znane nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Z czego wykonywane są shuttersy

Główną właściwością shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych poruszają się, wobec tego można ustawiać je pod dowolnym kątem, zależnie od potrzeb lokatorów. Producenci wykonują je z płyt MDF, polichlorku winylu (PCV), jak również z drewna. Okiennice wewnętrzne shutters montuje się przeważnie na oknach, aczkolwiek tak samo dobrze sprawdzą się na drzwiach garderoby. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w europejskim budownictwie spotyka się w dalszym ciągu sporadycznie, ale większa część z nas zapewne kina lub telewizji, bowiem tego rodzaju okiennice są często stosowane na obszarach z cieplejszym klimatem, czyli w Australii oraz USA.

Wewnętrzne okiennice typu shutters – sterowanie kątem lameli bez wykorzystania żyłek

Niezależnie od tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters doskonale się prezentują, mają one też pożyteczne funkcje. Z ich sprawą można pasywnie kontrolować wykorzystanie padającego światła: latem powstrzymywać kumulowanie się ciepła w pomieszczeniach, a zimą – zapobiegać jego utracie. Okiennice wewnętrzne pasują do różnych stylów wnętrz i da się je umieścić je na większości ram okiennych. Wykonuje oraz montuje się je na zlecenie, co skutkuje tym, że są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom nadzwyczaj atrakcyjny wygląd, przez co podnoszą wartość domu. Należy także zaznaczyć, że ustawienie lameli okiennic wewnętrznych shutters jest ustawia się bez pomocy linek, co właściciele psotnych zwierzaków oraz rodzice ciekawskich dzieci, które rozerwać wystające sznurki, uznają zapewne za spory atut.

Kontakt:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]