Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

Zamów okiennicę wewnętrzną.

Planując wystrój pomieszczenia, sporadycznie przeznacza się dużo uwagi na wyeksponowaniu okien. Najczęściej wybiera się tradycyjne aranżacje, to znaczy firanki oraz zasłony, które nieraz łączone są dodatkowo z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze inne budujące sobie krąg sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Na okna, ale też na drzwi – wykorzystanie shuttersów

Najważniejszą właściwością shuttersów (lub też po polsku – szatersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych ruszają się, tym samym można łatwo je ustawić w dowolnej pozycji, w zależności od fantazji lokatorów. Producenci wytwarzają je z listw drewnianych, polichlorku winylu (PCV), jak również z płyt pilśniowych. Okiennice ozdobne shutters instaluje się przeważnie na oknach, jakkolwiek bardzo dobrze sprawdzą się też na drzwiach oraz w szafach. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w w Europie domach spotyka się nadal dość rzadko, ale gros osób zapewne rozpoznaje je z telewizji bądź kina, bowiem tego rodzaju okiennice są bardzo popularne na terenach z ciepłym klimatem, a więc w krajach śródziemnomorskich oraz RPA.

Dekoracyjne okiennice typu shutters – regulacja ustawienia lameli bez wykorzystania sznurów

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko doskonale się prezentują, ale mają także zastosowanie. Za ich pomocą można pasywnie regulować użycie padającego światła: latem powstrzymywać kumulowanie się nadmiaru ciepła we wnętrzach, a w zimne – zapobiegać jego ucieczce. Shuttersy wspaniale komponują się z licznymi stylami aranżacyjnymi i można założyć je na większości ram okiennych. Wytwarza oraz montuje się je na zlecenie, co skutkuje tym, iż są – nie da się ukryć – droższym rozwiązaniem niż np. rolety. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom niezwykle luksusowy wygląd, zatem zwiększają wartość domu. Trzeba też podkreślić, że okiennice wewnętrzne shutters są regulowane bez użycia żyłek, co posiadacze psotnych zwierzaków lub rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby zaplątać się dyndające sznurki, uznają zapewne za kolejną zaletę.

Kontakt:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]