Shuttersy w salonie i w sypialni – poznaj nowy trend

Tu zobaczysz przykłady z wykorzystaniem shuttersów w salonie.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, tzw. szutersy (shutters), kojarzą się najczęściej z wnętrzami zaaranżowanymi w stylu tropikalnym lub południowoamerykańskim. Jednakże ten moduł zabezpieczenia okiennic można użyć także w polskich domach – jest to bardzo trwałe, a jednocześnie wyśmienicie wyglądające rozwiązanie, które w licznych aranżacjach zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione teraz rolety.

Shuttersy w salonie – zdecydowanie zwiększają estetykę pomieszczenia

Okiennice typu shutters w salonie czy w pokoju dziennym, wypełniają dwie funkcje – praktyczną oraz ozdobną. Shuttersy zauważalnie zwiększają walory estetyczne salonu. Ich lamele są szersze, dzięki czemu pięknie prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są ważne, gdyż to w salonie ludzie spędzają po kilkanaście godzin w ciągu dnia oraz podejmują tu gości. W związku z tym należy zatroszczyć się, żeby to pomieszczenie było nie tylko zachwycające, ale jednocześnie komfortowe. Dowolność ustawienia kąta nachylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła przenikającego do salonu, co pozwala np. na kompletne jego zaciemnienie, kiedy chcemy włączyć film, albo jego częściowe ściemnienie, gdy chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – wyjątkowo łatwa konserwacja

Możliwość regulacji dostępu światła do wnętrza jest bez wątpienia najistotniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednakże też z innego powodu – z ich wykorzystaniem można efektywnie kontrolować temperaturę pomieszczeniu, która ma wszak ogromny wpływ na nasz zdrowy sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych w okresie zimowym dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, natomiast w trakcie lata łatwiej jest zachować w niej chłód. Oprócz tego shuttersy lepiej chronią przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to też wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach zbiera się mniej kurzu niż w fałdach firan, a ich mycie jest nadzwyczaj proste i trwa w zasadzie parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się także w pokoju dziecka, w kuchni czy w łazience.

Kontakt:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]