Skanery 3D dla edukacji, przemysłu i medycyny – poznaj najlepsze marki

Dowiedz się, gdzie kupić skanery 3D, wejdź na https://cadxpert.pl/skanery-3d/.

Oferta CadXpert zawiera profesjonalne skanery 3D. W sklepie nabyć można sprzęt następujących marek, m.in.:
– RS SCAN – profesjonalne, ortopedyczne skanery 3D,
– DOF (Degree of Freedom) – skanery dla techników protetyków,
– Shining 3D – skanery EinScan oraz FreeScan.

Skanery 3D Shining – sprzęt od pomysłodawcy licznych patentów

Marka Shining 3D od ponad piętnastu lat (tj. od 2004 r.) produkuje wysokiej klasy sprzęt do druku 3D (skanery 3D, ale również drukarki 3D, materiały oraz usługi produkcji i projektowania). Shining 3D wyróżnia się innowacyjnością, jest również pomysłodawcą szeregu patentów – do końca 2015 r. zgłosili ich łącznie paręset (m.in. na wzory i oprogramowanie). Skanery 3D tego producenta są szeroko wykorzystywane w odlewnictwie, edukacji, medycynie i szeregu innych branżach przemysłu. Sprzęt Shining 3D dąży do wzrostu efektywności, podniesienia jakości i zredukowania kosztów produkcji.

Skanery 3D DOF – 3 linie urządzeń

Rozróżnia się DOF skanerów 3D marki Degree of Freedom:
– Edge – to linia urządzeń charakteryzujących się szybkością i precyzją. Aż sześć metod skanowania do wyboru umożliwia jeszcze precyzyjniejsze dopasowanie potencjału sprzętu do potrzeb użytkownika. Skanery 3D z tej linii gwarantują dużą precyzję skanów, a jednocześnie są efektywne i proste w obsłudze. Umożliwiają skan nawet elementów o utrudnionym dostępie (jak przykładowo wycisku dentystycznego), z tej przyczyny są stosowane w ortodoncji oraz dentystyce.
– Swing – urządzenia z tej linii wyróżniają się kształtem (przypominają literę L), dwiema kamerami, dużą efektywnością i prędkością pomiarów oraz prostą obsługą. Sklep CadXpert posiada w asortymencie też skanery 3D HD – zastosowane w nich kamery o dużej rozdzielczości zapewniają efekt w jakości HD.
– Freedom – kolekcja ta jest najbardziej precyzyjna i najszybsza. Z zastosowaniem technologii Stable Scan Stage (SSS) wykorzystującej ruchomą jednostkę optyczną, skan jest bardzo precyzyjny. Szybkie działanie, łatwa i komfortowa obsługa, stabilny pomiar danych to kolejne zalety skanerów 3D z kolekcji Freedom.

Skaner 3D Tiger firmy RS SCAN dla producentów obuwia oraz ortopedów

Trzecia kategoria skanerów 3D w ofercie sklepu CadXpert to asortyment marki RS Scan – ortopedyczny skaner 3D Tiger. Czym charakteryzuje się ten sprzęt? Unikalną szybkością pracy – skanowania trwa nie dłużej niż 15 sekund. Zastosowanie aż dziewięciu kamer: ośmiu w kolorze i jednej monochromatycznej gwarantuje doskonałe odwzorowanie obiektów oraz dokładność. Urządzenie Tiger jest adresowane w szczególności do ortopedów, producentów obuwia oraz rehabilitantów. Jego dokładność w działaniu jest używana do odwzorowywania butów, wkładek czy stóp.

Skanery 3D nie tylko dla największe korporacji

Druk 3D i skan 3D nieprzerwanie się rozwijają, za zmianami idzie zaś użycie coraz to bardziej innowacyjnych technologii i tworzyw. To sprawia, iż skanery 3D i ich cena sukcesywnie maleją. Jeszcze nie tak dawno temu były to urządzenia, które kupowały wyłącznie największe marki, w dzisiejszych czasach profesjonalny skaner 3D to koszt, na który stać nawet nieduża firma. W asortymencie CadXpert najprostsze modele skanerów 3D są już od 7 tysięcy złotych (np. model Shining3D Einscan SE). To niedużych rozmiarów urządzenie o wadze niecałych 3 kg łączy w sobie skan w połączeniu z drukiem 3D, działa szybko, precyzyjnie, a przy tym odwzorowuje każdy detal.

Gdzie najwygodniej zamawiać skanery 3D?

Czy lepiej kupić specjalistyczny skaner 3D w sklepie internetowym czy stacjonarnym? Za zakupami przez internet przemawia nielimitowany czas, by dobrze zastanowić się nad wyborem urządzenia dostosowanego do potrzeb naszej firmy, a także opcja zrobienia ich o dowolnej godzinie dnia. A p zakupów w sklepie stacjonarnym? Możliwość obejrzenia skanera na żywo i konsultacje ze rzeczoznawcami. Ale można połączyć jedno z drugim – można wybrać online wstępnie jakieś urządzenie, a w następnej kolejności umówić się (przy pomocy formularza kontaktowego, mailowo lub telefonicznie) na spotkanie w showroomie CadXpert, który działa w Krakowie. Skaner 3D czy też inne urządzenie do druku przestrzennego to odpowiedzialna inwestycja, tym samym najlepiej podjąć decyzję o jego kupnie po skorzystaniu z merytorycznego wsparcia doradców CadXpert. Po zakupie CadXpert gwarantuje szkolenie użytkowników z obsługi urządzenia, pełną obsługę posprzedażową i serwis.

Kontakt:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]