Sklep z roletami – wybierz coś dla swojego domu

Odmiennie od mieszkańców krajów skandynawskich, Polacy przyzwyczajeni są do przesłaniania okien. Tak dbamy o naszą prywatność, lecz także pozwala to decydować o ilości światła docierających do mieszkania. Zazwyczaj do zakrywania okien korzystamy z zasłon i firanek, jednak w ostatnich kilkunastu latach często wybieramy wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie rolety wewnętrzne dostaniemy w sklepach internetowych?

W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępny jest szeroki wybór różnych rodzajów rolet: rzymskich, zaciemniających, okiennych czy ściennych. W wielu z nich kupimy też wszelkie potrzebne dodatki, tj. rozety, wsporniki ścienne i sufitowe, karnisze metalowe czy kółka z żabkami. W jednym miejscu będziemy w stanie złożyć cały zestaw konieczny do instalacji rolet. Natomiast to, jakie rolety wybierzemy, będzie już zależało od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, żeby robić przemyślane zakupy. Na przykład, rolety rzymskie ładnie prezentują się na niedużych oknach, ale nie nadają się dla osób cierpiących. Na takich roletach dość łatwo osiadają drobinki kurzu, ponieważ wykonywane są one z tkanin firanowych i zasłonowych.

Rolety dzień-noc – promienie słoneczne pod kontrolą

Do regulacji dopływu światła do mieszkania służą rolety dzień-noc. Zdadzą egzamin w większości pomieszczeń: w biurze, salonie, pokoju dziecięcym, a także w łazience. Te rolety posiadają przemienny splot pasów transparentnych i zaciemniających. Dzięki wielu możliwościom ich ustawienia względem siebie pozwala na regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przenikać. Co ważne, regulacja ma miejsce bez konieczności opuszczania i podnoszenia rolet! Natomiast rozpowszechnione rolety zaciemniające dają pełne zaciemnienie pokoju, ponieważ zrobione są z tworzywa nieprzepuszczającego promieni słonecznych. Rolety zaciemniające przydadzą się szczególnie w sypialni.

Rolety na zamówienie – na co zwracać uwagę

Okna nie zawsze muszą mieć standardowe wymiary i okazać się może, że rolety w rozmiarach oferowanych przez producenta nie będą pasować. Wtedy pozostaje nam wykonać rolety na zamówienie. Dbajmy przy tym, aby dobrze zmierzyć rozmiar okien, gdyż niewłaściwie dopasowane rolety nie spełnią swojego zadania, poza tym będą mało estetyczne. Jeśli zatem nie mamy doświadczenia lub nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, zlećmy to profesjonaliście.