Środki do dezynfekcji rąk – higiena w domu i pracy

Więcej o mydle antybakteryjnym

Nawet do pięciu milionów bakterii może bytować na każdym cm2 skóry rąk. Wiele tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich dłoniach roznoszą się bakterie, pasożyty i wirusy wywołujące bardzo poważne schorzenia. Dlatego mycie rąk jest absolutną koniecznością. Za pomocą normalnego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry nie więcej niż do 90% bakterii. Na co dzień to zadowalający rezultat, jakkolwiek w wielu przypadkach niezbędne będzie skorzystanie z dużo skuteczniejszych środków.

antybakteryjny żel do rąk – gdzie jest używany

Mydło antybakteryjne znalazło zastosowanie w różnych sferach życia. Najpopularniejsze jest w instytucjach służby zdrowia – gabinetach dentystycznych, szpitalach i przychodniach. Poza tym korzystanie z niego jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i bytującymi na niej bakteriami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać również osoby zatrudnione w gastronomii – w szczególności po przygotowywaniu dań z mięsa (przede wszystkim drobiowego), mleka oraz jajek, bo te artykuły spożywcze, gdy są surowe, nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Typy płynów do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym środkiem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie z dodatkiem związków likwidujących drobnoustroje – najczęściej jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk mają także postać żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk dostępne są w opakowaniach o różnych pojemnościach – małych, mieszczących się w kieszeni spodni albo torebce, lub dużych, przeznaczonych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, nierzadko posiadających fotokomórkę bądź przystosowanych do włączania łokciem.

Kontakt:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]