Środki do konserwacji drewna – rodzaje i zastosowanie

bejca do drewna, środki do konserwacji drewna

Środki do konserwacji drewna to produkty wykorzystywane zarówno do mebli znajdujących się na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny należy zabezpieczyć nimi meble?

Środki do impregnacji drewna – wykorzystanie

Drewno jest materiałem nadającym wnętrzu przytulny charakter. To surowiec często stosowany do wyrobu mebli i elementów wykończeniowych (balustrady, podłogi, okładziny na schody). Dostępne w sprzedaży środki do ochrony drewna zabezpieczają surowy surowiec przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych – promieniowania słonecznego czy wilgoci, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonej kondycji przez wiele lat. Znakomite rezultaty gwarantuje woskowanie i olejowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione czynności pozwalają na osiągnięcie ciekawych efektów kolorystycznych – na przykład pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych i mebli

Oferowane na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Zabezpiecza się nimi huśtawki, meble ogrodowe, deskę tarasową, a także wiele innych elementów. Z kolei środki używane do impregnowania i pielęgnacji podłóg nadają im wspaniały połysk, co zdecydowanie podnosi estetykę desek. Pieczołowicie skompilowane składniki znajdujące się w impregnatach powodują, że podłoga jest znacznie bardziej wytrzymała na uszkodzenia i zużycie. Należy jednak pamiętać, że drewniane podłogi powinny być pielęgnowane w odpowiedni sposób – myte przy pomocy środków na bazie wosków i olejów.

Kontakt:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]