Środki do usuwania farby olejnej – czyści nawet chropoate powierzchnie

Jeśli szukasz preparatu do usuwania farby olejnej, koniecznie wejdź na https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/usuwanie-zabrudzen/usuwanie-graffiti.html

Na przestrzeni kilku ostatnich lat problem wandalizmów na ścianach budynków i murach bardzo się nasilił. Przeważnie przybierają one postać napisów namalowanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest żadna, na dodatek zwykle napisy te niosą treści rasistowskie bądź obcesowe. Nic więc dziwnego, iż właściciele lub zarządcy budynków czynią wszystko, żeby usunąć je z elewacji. W tym celu zwykle decydują się na powtórne pomalowanie ściany – to jednak jest dość kosztowne i pochłania mnóstwo pracy. Alternatywą dla przemalowania jest wykorzystanie środka do czyszczenia elewacji.

Jak działa środek do czyszczenia elewacji?

Działanie tychże preparatów opiera się na aktywnych czynnikach rozpuszczających komponenty popularnych farb – w szczególności rozmaitego typu żywice. Ich charakterystyczna kompozycja powoduje, że preparaty tego typu umożliwiają czyszczenie także bardzo chropowatych elewacji. Najlepsze środki do usuwania farby nie mają w składzie rozpuszczalników takich jak toluen, które są szkodliwe dla środowiska oraz ludzi. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na nałożeniu go na elewację budynku – w tym celu należy skorzystać z dużego pędzla lub wałka. Po co najmniej 60 minutach preparat należy zmyć myjką ciśnieniową albo wypłukać wodą.

Dla kogo środek do usuwania farby olejnej?

Środki do czyszczenia elewacji powinny znajdować się pod ręką wszystkich ekip czyszczących, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, bo to głównie elewacje niestrzeżonych bloków są narażone na działania wandali. Nieduży pojemnik środka okaże się przydatny też posiadaczom domów jednorodzinnych, sklepików czy firm. Zakup preparatu do mycia elewacji to w porównaniu z koniecznością pomalowania ścian po raz kolejny istotna oszczędność – zarówno jeśli chodzi o czas niezbędny do wykonania tej pracy, jak i wydatki na kupno farby.

Kontakt:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]