Tablice magnetyczne – niezastąpione w biurze

Tablice szkolne kojarzymy zwykle z kolorem zielonym i pyłem jaki powstawał, kiedy próbowaliśmy zetrzeć z niej kredowe napisy. Takie tablice, jakkolwiek do tej pory są bardzo popularne w polskich szkołach, stopniowo są wypierane przez tablice magnetyczne.

Suchościeralne tablice magnetyczne – jakie są ich najważniejsze zalety?

Białe tablice magnetyczne są w dzisiejszych czasach chętnie używane w urzędach, biurach i korporacjach, czyli wszędzie tam, gdzie na krótkich spotkaniach prowadzone są regularne szkolenia albo konsultowane są bieżące tematy i strategie. Plusem takich tablic jest głównie to, że do pisania na nich używa się szybkoschnących markerów, które łatwo się wymazuje za pomocą gąbki bądź szmatki do tablic magnetycznych. W toku ścierania tusz z markerów nie wytwarza pyłu, dlatego ręce pozostają czyste i na odzieży nie osadza się kreda, jak w przypadku zwykłych tablic szkolnych. Druga zaletą tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość użycia magnesów, za pomocą których można przypiąć do jej powierzchni przeróżne lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie tego typu tablicy w czystości jest nadzwyczaj proste. Wystarczy regularnie myć jej powierzchnię specjalnym płynem, który usuwa resztki tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma także właściwości konserwujące i nabłyszczające, co pozwoli na utrzymanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez długi okres czasu. Jeśli postanawiamy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie dopasujmy rozmiar do powierzchni sali, w której będzie ona zawieszona. Powierzchnia o rozmiarze 90×60 czy 120×90 może być zbyt mała, dlatego warto przemyśleć kupno tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna w domu – jak ją zastosować?

Mała tablica magnetyczna za to idealnie sprawdzi się w mieszkaniu. Nie wiesz jak ją wykorzystać? Powieś ją w kuchni, a kiedy spostrzeżesz, iż kończy Ci się jakiś produkt (przyprawy, płatki owsiane czy mąka) zapisz tę informację na tablicy. Kiedy będziesz wybierać się do supermarketu, łatwiej będzie Ci skompletować listę naprawdę niezbędnych sprawunków. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która wcale się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko każdego dnia może tworzyć nowe rysunki, przy czym nie marnuje, a w dywan nie wbiją się wiórki z kredek i ołówków. Cała rodzina może także spędzić niedzielny wieczór na grze w wisielca, kalambury albo układając jak największą ilość słów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna posłuży także rodzicom, którzy chcą pomóc maluchowi w opanowaniu liter lub podstaw matematyki.