Utrzymanie czystości dużych powierzchni – o mopach profesjonalnych

profesjonalne mopy, mop z wiadrem, mop do podłogi

Mycie podłogi zdaje się obowiązkiem bardzo prostym – niezbędne są do tego woda, mop i odpowiednia ilość płynu. Sprawa się jednak komplikuje, jeśli chodzi o sporą powierzchnię bądź nietypowe, kłopotliwe do usunięcia zabrudzenia. Wówczas należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. W czym leży ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi codziennie mopami? Dlaczego, dbając o podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, powinno się sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłóg?

Mopy profesjonalne – czym się wyróżniają?

Na wydajność mopa mają wpływ głównie 2 cechy – materiał, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej zależy chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego solidność. Warto też pamiętać, iż twardsze włókna lepiej czyszczą pobrudzenia niż miękkie. Druga cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię można umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, gdy mop ma być wykorzystany do mycia podłóg o znacznej powierzchni – na przykład parkietów na boiskach, hallów czy sal tanecznych.

Sam mop do mycia podłóg to nie wszystko!

Sam mop to za mało, by pracownicy ekip sprzątających mogli błyskawicznie i wydajnie myć posadzki. Praktycznie równie ważne są również akcesoria pomocnicze. Pośród nich specjalną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Powinien on być stosunkowo lekki, a jego długość – dostosowana do wzrostu pracownika. Tylko w takim przypadku użycie mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a odpowiednio dobrane znacznie ułatwia i skraca czas mycia posadzek. Podczas sprzątanie wielkich powierzchni warto używać zestawu mopa z wiadrem.

Kontakt:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]