Wygodne łóżko w sypialni to podstawa. Sprawdź jak je wybrać!

Potrzebujesz łóżek drewnianych? Wejdź na rabwood.sklep.pl.

Na sen poświęcamy prawie 8 godzin dziennie. To ogromnie istotny element naszego cyklu życia, który zaniedbany skutkuje problemami zdrowotnymi, długotrwałym przemęczeniem oraz generalnie niższą wydajnością w ciągu dnia. Jednak żeby spać dobrze trzeba postarać się o kupno wygodnego łóżka do sypialni.

Szerokość łóżka ma wpływ na komfort w trakcie snu – co polecają fachowcy?

To, na jakiego typu łóżko do sypialni ostatecznie się zdecydujemy, najczęściej zależy od rozmiaru sypialni. Fachowcy od snu zazwyczaj zalecają, aby łóżko służące jednej osobie posiadało minimum 90 cm rozpiętości, jednak są osoby, które potrzebują 100 a wręcz i 120 cm, by komfortowo się na nim położyć. Z kolei łóżko małżeńskie winno mieć nie mniej niż 140 cm, a idealnie – około 160 cm szerokości. Da to dość dużo przestrzeni dla dwóch osób. Odnośnie łóżka małżeńskiego eksperci rekomendują zakup oddzielnego materaca dla każdego z partnerów. Dlaczego? Każdy z nas ma inny ciężar ciała, przez co mało kiedy zdarza się sytuacja, iż materac o konkretnych parametrach zagwarantuje komfortowy sen obu stronom związku.

Powinno się mieć na uwadze, iż opisując rozmiary łóżka w rzeczywistości określa się szerokość światła jego ramy, która odpowiada rozmiarowi materaca jaki do niego pasuje. Tym samym urządzając sypialnię trzeba wziąć pod uwagę faktyczne rozmiary łóżka, gdyż nierzadko są one aż 10 cm większe od wymiaru materaca.

Polecamy także zastanowić się czy zamówić łóżko z wezgłowiem czy bez. Jeżeli przed snem masz w zwyczaju zanurzyć się w lekturze lub obejrzeć kawałek serialu, wezgłowie zapewni właściwe oparcie plecom w ciągu tych kilkunastu minut w pozycji siedzącej.

Stelaż – kluczowa część łóżka drewnianego

Mimo, że w salonach meblowych oferowane są dziesiątki modeli łóżek tapicerowanych i na stalowych ramach, najczęściej kupowane nadal pozostają łóżka drewniane. Meble z drewna bardzo dobrze harmonizują z modnymi stylami aranżacji wnętrz, a zarazem wnoszą do domu poczucie ciepła. Z tego właśnie powodu kupowane są przez administratorów hoteli i ośrodków wypoczynkowych – dzięki nim gość widzi wynajęte wnętrze jako bardziej przyjazne.

Drewno znakomicie nadaje się również na surowiec na najważniejszą część łóżka, czyli stelaż. Stelaż do łóżka również powinno się dobierać z głową, bowiem w ogromnym stopniu ma wpływ na nasz komfort podczas snu. Drewniane stelaże nie tylko dobrze podtrzymują materac i są cichsze, ale również są wystarczająco giętkie, żeby szybko reagować na ułożenie i ruchy ciała użytkownika.

Kontakt:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]