Wyposażenie każdej mamy – odciągacz kataru

Katar u małego dziecka zwykle nie jest groźną dolegliwością. Mimo powszechności tego schorzenia i braku większego zagrożenia, rodzice nie powinni jednak go lekceważyć. Nieusuwana przez długi czas wydzielina z nosa może podrażnić uszy oraz inne części układu oddechowego, czego rezultatem bywa rozwój takich dolegliwości jak zapalenie ucha bądź zatok. By tego uniknąć, należy odciągać katar za każdy razem, kiedy odkryjemy, że zebrała się ona w nosku naszej pociechy. Jak zatem zrobić to bezpiecznie i efektywnie?

Odciągacz do nosa dla dzieci – skutecznie odessie katar

Sposobów na odciągnięcie wydzieliny z nosa niemowlaka jest wiele. Najbardziej znany z nich z nich to niewątpliwie gruszka. Nie jest jednak ona zbyt wygodna w użyciu, a czyszczenie noska za jej pomocą bywa dla malucha bardzo nieprzyjemne. To wyjaśnia popularność innego typu aspiratorów, które są wygodniejsze i wydajniejsze w eksploatacji niż gruszki. Najprostsze modele działają na wdech, a bardziej złożone urządzenia to aspiratory zasilane wbudowanym silniczkiem lub podłączane do odkurzacza.

Czemu warto sięgnąć po aspirator Katarek?

Przykładem aspiratora do odkurzacza jest Katarek. Wspomniany odciągacz wydzieliny jest nieskomplikowany w obsłudze i bardzo efektywny, co jest wynikiem jego trójfazowego działania. Aspirator do nosa Katarek nie tylko usuwa wydzielinę, ale też najpierw ją rozcieńcza, co pozwala na całkowite opróżnienie noska. Katarek do odkurzacza nawilża także śluzówkę nosa fizjologicznym roztworem soli, co łagodzi objawy kataru i działa pozytywnie na samopoczucie malucha. Można go nabyć w dwóch wersjach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz odkręcaną komorą (cena od 60 zł).