Zastosowanie środków do dezynfekcji powierzchni

Jeśli szukasz środków do dezynfekcji, koniecznie sprawdź http://bit.ly/2LPiWit

Specjalistyczne środki do dezynfekcji powierzchni pomagają zachować czystość przeróżnych powierzchni. Jak działają i gdzie są używane? Dlaczego należy się w nie zaopatrzyć?

Środki dezynfekujące – działanie i ich skład

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz odkażanie powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwe jest usunięcie szkodliwych czynników, które mogą przenosić zakażenia krzyżowe lub mieć inne negatywne oddziaływanie na organizm człowieka. Profesjonalne preparaty są wzbogacone o składniki eliminujące bakterie oraz inne mikroorganizmy. W skład środków do dezynfekcji powierzchni na ogół wchodzi kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, poliaminy, chlor, czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, alkohol, a także wiele innych komponentów. Do szczególnie często używanych preparatów należą płyny w sprayu, chusteczki do dezynfekcji, żele oraz oleje (np. do narzędzi chirurgicznych).

Środki do dezynfekcji – zastosowanie

Środki antyseptyczne wykorzystywane są zawsze tam, gdzie wymagane jest utrzymanie sterylnej czystości – w placówkach gastronomicznych, medycznych, laboratoriach czy na stołówkach, w kuchniach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania blatów, urządzeń sanitarnych, toalet, podłóg, znajdują także zastosowanie przy myciu blenderów, sztućców, maszynek do mięsa, krajalnic oraz innych przedmiotów czy maszyn. Kluczowe jest dostosowanie odpowiedniego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt agresywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne w szczególności w przypadku nawierzchni ceramicznych – pisuarów, muszli klozetowych czy umywalek.

Kontakt:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]