Bujne włosy – zadbasz o nie w gabinecie trychologicznym

Gabinet trychologiczny odwiedzamy zazwyczaj wtedy, kiedy dostrzegamy pierwsze symptomy wypadania włosów. Osłabienie włosów to schorzenie, które wbrew pozorom spędza sen z powiek nie tylko mężczyzn, ale również niejednokrotnie kobiet.

Diagnoza przyczyn schorzeń włosów w gabinecie trychologicznym?

Trycholog ma możliwość, dysponując działaniem profesjonalnych sprzętów medycznych, zaopatrzonych w mikroskopijne lupy, zbadać stan skóry głowy, cebulek, strukturę włosów. Aby idealnie dostosować technikę terapii, trycholog musi wstępnie precyzyjnie zdiagnozować, co jest impulsem do przerzedzania się owłosienia na głowie. Niestety najgorzej zwalczyć czynniki dziedziczne, które są najbardziej spotykanym czynnikiem powodującym przerzedzenie włosów. Następne istotne powody to stres, niewłaściwa pielęgnacja, obciążanie włosów częstymi zabiegami prostującymi. Szkodzi nam także stosowanie maseczek z mocno drażniącymi substancjami.

Jakie kuracje wykonuje się w gabinecie trychologicznym?

Wizyta w gabinecie trychologicznym może okazać się remedium na nasze dolegliwości z włosami. Pracujący tam trycholodzy mogą zaproponować pacjentom liczne sposoby na zagęszczenie owłosienia. Są to zabiegi jak najbardziej nieinwazyjne, które dają doskonałe rezultaty. Rekomendowana przez klientki – i dodatkowo niezwykle efektywna – jest mezoterapia igłowa. Metoda ta daje znakomite efekty, nie tylko kiedy zmagamy się z dziedzicznym osłabieniem włosów, ale również tym spowodowanym stresem. Polega na wstrzyknięciu w skórę głowy pełnowartościowych składników i mikroelementów, które aktywują cebulki do intensywnej produkcji kolejnych włosów. Należy skorzystać z serii tego typu kuracji, bo jedynie częste zapewnianie skórze aktywnych składników przynosi najlepsze wyniki. Włosy dostrzegalnie się wzmacniają, są gęste i zadbane już po 4-5 ostrzykiwaniach. Trycholog więc na pewno pomoże uzyskać spektakularną fryzurę – gdy pragniemy mieć bujne włosy.