
Szukasz więcej informacji o laserowym usuwaniu żylaków? Wejdź na https://bit.ly/3aMJH5v
Powstawanie żylaków na dolnych kończynach to efekt nadciśnienia żylnego i ucisku na żyły. Żylaki doskwierają przeważnie kobietom (kluczowym faktorem przyspieszającym ich rozwój są miedzy innymi ciąże), jak również osobom pracującym wiele godzin w pozycji siedzącej bądź stojącej (to przykładowo pracownicy administracji, kierowcy i pracownicy linii produkcyjnych. Takie osoby bezustannie zgłaszają się do lekarzy flebologów poszukując wydajnych metod leczenia poszerzonych żył. Jedną z nich jest laserowe usuwanie żylaków, mówiąc skrótem EVLT.
EVLT – obkurczanie żył za pomocą strumienia światła
EVLT, a dokładnie “Endo Venous Laser Treatment”, w tłumaczeniuna polski oznacza “wewnątrzżylną terapię laserową”. Laserowe usuwanie żylaków trwa przeciętnie około godziny i przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. W pierwszej kolejności flebolog wykonuje badanie USG, z wykorzystaniem którego oznacza przebieg żył oraz wytycza punkty wsunięcia jednorazowego włókna lasera. Światłowód lasera diodowego wprowadza się się w światło żylaka przy pomocy igły, a potem zamyka się tę żyłę wysyłaną przez laser wiązką światła. Pacjent szybko wraca do normalnych czynności po zabiegu, jednakże musi przez kilka kolejnych tygodni wykonywać poleceń lekarza, jak noszenie opatrunku uciskowego, regularny ruch, stosowanie leków przeciwzakrzepowych i, rzecz jasna, pojawienie się na obligatoryjnej wizycie kontrolnej po zabiegu.
Czy każdy może poddać się laserowemu usuwaniu żylaków?
EVLT uznawane jest za zabieg mało inwazyjny i przy tym bardzo bezpieczny, nie dziwi więc to, iż od czasu, kiedy zaczęto powszechnie korzystać z tej metody na początku tego wieku, w mgnieniu oka stała się normą w terapii żylaków, a ostatnio wykonywany jest także przez sporo centrów medycznych w Polsce. Znane są niestety przeciwwskazania do wykonania EVLT, w związku z tym przed otrzymaniem zgody na zabieg pacjent musi przeprowadzić szereg testów, takich jak badanie parametrów układu krzepnięcia, poziomu glukozy we krwi, poziomu elektrolitów i liczby płytek krwi. Specjalista odmówi także przeprowadzenia laserowego usuwania żylaków u kobiet w ciąży i u pacjentów, u których zdiagnozowano między innymi wady zastawkowe serca, niewydolność ogólnoustrojową czy niewydolność tętnic obwodowych.
Kontakt:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce
Mob.: +48 664-029-922
E-mail:
[email protected]