Endodoncja mikroskopowa – nowoczesne metody

Leczenie kanałowe dla wielu z czytelników nie jest przyjemnym zagadnieniem. Dziś jednak, wykorzystując nowoczesne sprzęty i – co najważniejsze – efektywne leki przeciwbólowe, lekarze są w stanie zagwarantować pacjentom, iż leczenie będzie całkowicie bezbolesne. Leczenie kanałowe okazuje się wskazane zawsze, kiedy pojawi się zapalenie miazgi zęba czy tkanek okołowierzchołkowych. Polega na użyciu supercienkich sprzętów, przez co dentysta jest w stanie dotrzeć do głęboko położonych partii zęba. Warto przy tym pamiętać, iż w leczeniu kanałowym korzysta się też z innych, nierzadko naprawdę złożonych technicznie narzędzi. Których?

Endodoncja mikroskopowa – sprzęt

Obok narzędzi manualnych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym naprawdę istotne są mikroskopy operacyjne, bo obraz ze środka zęba transmitują do monitora w zasięgu wzroku stomatologa, ograniczając prawie całkowicie ryzyko wszelkiego typu błędów. W leczeniu kanałowym istotne będzie także mierzenie głębokości kanałów. Osiągnięcie dużej dokładności umożliwiają specjalne maszyny elektroniczne – endometry. Oprócz tego lekarze stosują także odpowiednie narzędzia, które umożliwiają maszynowe opracowanie kanałów, a dzięki temu – zdecydowane skrócenie wizyty i poprawienie samopoczucia pacjenta.

Refundowane leczenie kanałowe

Decydując się na leczenie kanałowe powinniśmy wiedzieć, iż nie we wszystkich przypadkach jest ono fundowane przez kasę chorych. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami gwarantowane jest osobom niepełnoletnim. Inni nie są zobowiązani, by płacić za leczenie kanałowe zębów z przodu – siekaczy oraz kłów. Leczenie kanałowe zębów tylnych będzie natomiast pełnopłatne. Jeżeli będzie ono niezbędne, warto udać się do stomatologa dysponującego nowoczesnymi narzędziami oraz wcześniej dowiedzieć się, co o jego usługach poprzedni klienci piszą w internecie.