Jak działają aparaty do ultradzwięków?

Znajdź aparat do ultradźwięków

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców są często stosowane przez fizjoterapeutów. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny, gdyż odpowiednio aplikowane ultradźwięki mają bardzo korzystny wpływ na zdrowie pacjentów. Wykorzystuje się je do masażu mięśni, a wyzwalana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami stosuje się do uśmierzania bólu, zmniejszania napięcia mięśniowego i usprawnienia przepływu limfy. Wszystko to możliwe jest jednak jedynie przy użyciu dobrego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do ultradźwięków – charakterystyka

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od prawie stu lat, bazuje na 2 rodzajach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają zbawienny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Z kolei efekty termiczne polegają przede wszystkim na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – wiązadeł, blizn, ścięgien oraz stawów i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do sporego wysiłku czy też przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – przenośny czy stacjonarny?

Funkcjonują 2 warianty aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie idealnym wyborem dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów bądź przyjmujących ich w kilku gabinetach. Jeśli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje dużą ilość pacjentów – głównie w ramach kontraktu z NFZ – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym rozwiązaniem.

Kontakt:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]