Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – jak działa?

Polacy stopniowo zdają sobie sprawę z tego, jak istotne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu wszelkiego typu zanieczyszczenia i substancje uczulające: pyłki kwiatów, spaliny samochodów, kurz, dym tytoniowy czy wirusy i bakterie. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w mieszkaniu czy miejscu pracy?

Oczyszczacze powietrza – co wyeliminują?

Współcześnie najodpowiedniejszym wyjściem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza ocenia się definiując minimalną wielkość cząstki zanieczyszczenia, która będzie wychwycona w ich filtrze. Urządzenia o dużej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wychwytują praktycznie 100% cząsteczek o wielkości 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może być znacznie efektywniejsze.

Oczyszczacz powietrza Airdog – zalety

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje najwyższy poziom filtracji. Wychwytują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikronów, co pozwala wyeliminować dym tytoniowy, pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10 czy sadzę. Model Airdog X5 efektywnie i szybko zatrzymuje także wirusa grypy, co potwierdziły wykonane testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby okresowej wymiany jednorazowych, wytwarzanych z papieru filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, zaś jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne oraz proste w użyciu.