Pracownia Wibroterapii na AWF w Krakowie – Vitberg

Vitberg. Zdobądź więcej wiadomości o tej marce

W 2018 roku na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego zainicjowano działanie pierwszej Pracowni Wibroterapii. Projekt powstał przy partycypacji firmy Vitberg z Nowego Sącza.

Badania i zajęcia dydaktyczne z produktami firmy Vitberg

Pracownia Wibroterapii powstała z myślą prowadzenia badań naukowych nad wpływem wibroterapii na organizm ludzki. Odbywać się w niej będą także zajęcia dla studentów uczelni z dziedziny kosmetologii, odnowy psychosomatycznej oraz fizykoterapii. Urządzenia RAM Vitberg+, w które zaopatrzona została pracownia, posłużą również do powysiłkowej regeneracji zawodników. krakowskiej pracowni przyczyniła się do tego, że moduły Vitberg zaczęły testować AWF-y w Warszawie i w Gdańsku.

Do jakich badań przyczynią się produkty marki Vitberg?

W najbliższych latach wyniki testów mogą pomóc w optymalizacji treningów sportowców wyczynowych czy doskonaleniu terapii pacjentów. Z pewnością w Pracowni Wibroterapii będą prowadzone badania z zakresu fizjologii i biochemii. Analizie poddany będzie wpływ wibroterapii na mikrokrążenie i stany zapalne stawów. Rezultaty analiz będą konfrontowane z wynikami laboratoriów z całego świata.

Kontakt:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]