
Zajrzyj tutaj, jeśli szukasz więcej wiadomości w temacie skleroterapii w Kielcach.
Żylaki to stosunkowo częsta przypadłość, którą z upływem wieku odkrywa u siebie wysoki odsetek ludzi dorosłych. Powoli do ogólnej świadomości przedostaje się zrozumienie, że leczenie żylaków nie musi być już traktowane wyłącznie jako zabieg z obszaru estetyki. Pojawiające się na skórze żyłki oraz pajączki naczyniowe świadczą wszak także o problemach zdrowotnych powiązanych z żyłami, m.in. o uszkodzeniu zastawek żylnych. Stąd do centrów medycyny estetycznej często przychodzą pacjenci poszukujący metod ich likwidacji. Jedną z nich jest skleroterapia.
Skleroterapia – zabieg z użyciem niezmiernie cieniutkich igieł
Skleroterapia, która znana jest też pod nazwą obliteracja żylaków, to obecnie wręcz standard w leczeniu żylaków, żył siateczkowatych oraz pajączków naczyniowych. Procedura ta polega na dożylnym wstrzyknięciu środka chemicznego (występującego w formie płynu albo pianki), który powoduje zamknięcie się światła żylaka. Obliteracja żylaków w zasadzie nie wymaga znieczulenia, bo podczas zabiegu używa się bardzo cienkie igły. Ilość nakłuć wykonywanych podczas zabiegu jest uwarunkowana grubością żyły oraz rozmiarem leczonego obszaru. Skleroterapię wykorzystuje się jako samodzielną metodę leczenia żylaków, ale może ona również stanowić dopełnienie terapii prowadzonej chirurgicznie, jak również wykorzystuje się ją jako odrębną metodę leczenia żylaków. Trzeba podkreślić, iż skleroterapia nie daje natychmiastowego efektu, stąd z reguły przeprowadza się ją w sekwencjach trzech lub więcej zabiegów, a ich ilość definiuje lekarz opierając się na analizie sytuacji zdrowotnej danego pacjenta.
Miażdżyca tętnic kończyn dolnych, ostra zakrzepica żylna i ciąża – przeciwwskazania do skleroterapii
Jak w większości procedur medycznych, również w stosunku do skleroterapii występują przeciwwskazania do jej zrealizowania. Nie można przeprowadzić jej u osób cierpiących na ostrą zakrzepicę żył powierzchownych, choroby serca oraz miażdżycę tętnic kończyn dolnych. Lekarz nie zgodzi się także na obliterację żylaków u kobiety ciężarnej i w okresie karmienia piersią, a także u osób ze ujawnioną skłonnością do alergii, w tym głównie na wykorzystywany w czasie zabiegu środek obliteryzujący.
Kontakt:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce
Mob.: +48 664-029-922
E-mail:
[email protected]