Stomatologia estetyczna – wybielanie zębów

Lśniące i perłowe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety wiele czynników zewnętrznych atakuje nasze szkliwo i sprawia, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze pasty wybielające są skuteczne. Jak odzyskać piękny uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezpieczne?

Wybielanie zębów – jak uzyskać długotrwałe efekty?

Szczotkowanie jamy ustnej po jedzeniu i piciu pomaga zachować mocne szkliwo, ale nie zawsze chroni przed przebarwieniami. Cukry i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają prezentować się ładnie. Domowe zabiegi wybielające (żele, nakładki, lakiery), dają krótkotrwałe efekty. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna ma szereg metod, które przywracają zębom śnieżnobiały kolor. Jakie zabiegi są teraz najchętniej wybierane? Dentyści szczególnie polecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje satysfakcjonujące efekty już po trzech zabiegach. Wybielanie tą metodą jest zupełnie bezbolesne i bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów – zalecenia po naświetlaniu

Jak wygląda wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba zobaczyć czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Następnie za pomocą specjalnego wzornika oznacza się barwę zębów przed naświetlaniem. Po przeprowadzeniu początkowych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Istotny jest również dobór właściwego PH żelu. Środek naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba efektywnie redukując nieestetyczne zażółcenia. Zabieg BEYOND wybiela zęby nawet o czternaście tonów, efekty są zatem niesamowite i utrzymują się do kilku lat. Po zabiegu trzeba unikać barwiących napojów i potraw przez przynajmniej kilka dni. Pacjentom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND rekomenduje się wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.