Terapia laserem wysokoenergetycznym – stymulacja mięśni i blokada bólu

Zamów laser wysokoenergetyczny na www.bardomed.pl/35-aparaty-do-laseroterapii-wysokoenergetycznej.

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika, która wykorzystuje silnie zogniskowaną wiązkę światła podczerwonego. Po przystawieniu do skóry pacjenta specjalnej sondy połączonej z aparatem, przedostaje się ona do głębokich tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To przekłada się na redukcję odczuwania bólu, jak również przyczynia do usprawnienia krążenia, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta technika leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny można wykorzystać do leczenia prawie każdej części ciała. Nieraz jest wykorzystywany przez personel opiekujący się zawodowymi sportowcami – świetnie sprawdza się jako środek zmniejszający dolegliwości bólowe po treningach oraz leczący skutki kontuzji takich jak: naderwania ścięgien, achillodynia czy stłuczenia. Poza medycyną sportową, lasery wysokoenergetyczne są też używane m.in. w leczeniu zapalenia stawów, lumbago, ostrogi piętowej oraz różnego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być także pomocny w medycynie estetycznej i w gabinetach dermatologicznych lub kosmetycznych.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Lasery wysokoenergetyczne są wytwarzane przez specjalne aparaty. Do tego rodzaju urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mają różnorodną konstrukcję i, co za tym idzie, różny sposób działania. Wyróżnia się m.in. sondy punktowe, prysznicowe, a także skanerowe, które emitują światło ze spektrum czerwonego lub podczerwień.

Kontakt:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]